LEKTOŘI

Lektorský team, který se stará o naše tanečníky

Standa Prošek

Leader, lektor

Standa stojí za založením celého Soul United. Je to zakladatel taneční skupiny a snaží se ji neustále posouvat dále.

Standa vede většinu tanečních kurzů, které v SU probíhají. Snaží se vést tanečníky takovou cestou, aby se nestávaly pouze "opičkami", které se naučí soutěžní choreografii a to je celé. Jeho cíl je vychovat tanečníka, který se najde v tom, co dělá. Klade důraz na techniku, ale i osobní projev. Se Standou se setkáte ve většině kurzů v SU a v řešení organizace.

Terka Pšenková

Lektor

Tancovat jsem začala už od svých 6 let. Avšak tančit naplno jsem začala věnovat tanci od 10 let. Jsem jak tanečník, tak i choreograf v Motus Třebíč. Za svoji působnost jsme spolu nasbírali mnoho zkušeností a úspěchů jak v českém, tak i zahraničním prostředí. Přes streetdance styly po contemporary a art. V Soul United se zaměřujeme hlavně na streetdance styly a pro rozvoj tanečníků zde vyučuji hlavně contemporary lekce.

Petr Keeta Dvořák

Breakin'

Tanci se věnuje přes 11 let. Hlavním tanečním stylem je breakin (Break dance). Kromě toho se vzdělává i v jiných tanečních stylech, jako například Popping nebo Hip Hop. Je členem skupiny Street Force crew. Na svých hodinách klade důraz na osvojení základních prvků, na kterých si může student utvořit vlastní originální styl, který se pomocí dalších lekcí snaží dále rozvíjet.

Momentálně také působí jako akrobat a performer v novocirkusové skupině Losers Cirque Company.

Pravidelně se účastní tanečních battlů a soutěží v ČR i zahraničí. V minulosti se například účastnil World of Dance v Itálii, Holandsku a Německu, Finále Floormaster 2017 a mnoho dalších tanečních eventů jako Outbreak Europe, LOZ anniversary (USA), Senftown festival (Germany), Golden King atd.

Kromě soutěží také vystupuje v divadelních nebo komerčních představeních. (představení: Konkurz - Losers cirque, Na dech - Fysio art. Koncerty - Jiří Korn, Rytmus...)

Maky

Streetdance, contemporary

Tanci jsem se začala věnovat ve svých 6 letech, kdy mě maminka přihlásila do kurzu taneční aerobic. Postupem času jsem začala poznávat další taneční styly a nejvíce mne oslovil street dance, kterému se věnuji dodnes. V 18 letech jsem začala tanec i vyučovat. Byla jsem jak lektor soutěžních složek, tak i součástí tanečních škol, kde jsem působila. Momentálně žiji v Praze a sbírám dál zkušenosti nejen ve street dance, ale také v contemporary. Sama se stále učím a mimo to své dlouholeté zkušenosti ráda předávám dál.