MOJE CESTA
BYLA DLOUHÁ A NĚKDY OPRAVDU OBTÍŽNÁ 

Musíš chtít, vydržet a držet se svého cíle


S tancem jsem začal ve svých 16. letech, kdy jsem vstoupil do taneční školy Crazy breakers pod vedením Petra Ježka a začal se věnovat breakdancu. S breakem jsem začal, protože jsem chtěl být "cool", ale později mě tento chtíč, být pouze zajímavý, přešel a našel jsem si v tanci hlubší význam. Začal jsem trénovat více, usilovněji a po čtyřech letech, kdy jsem byl slepě jen bboy a o jiné styly jsem se aktivně nezajímal, jsem začal rozšiřovat své taneční vědomosti o další streetdancové styly.

Své první kroky v přímo streetdancovém světe jsem udělal v taneční skupině Out of bounds, kde jsem měl za leaderku Janu "Jáju" Vaňkovou. Dnes již celosvětově známá a uznávaná taneční osobnost. Jája nás dovedla s její choreografií "Why so serious?" až ke zlatým příčkám na mistrovství České republiky (TSR, CDO).

O rok později mi byla nabídnuta spolupráce ve formě tvorbě choreografie pro taneční skupinu 4Dance Praha. Se skupinou jsem spolupracoval tři roky. Za tuto dobu jsme získali umístění jak u nás v ČR, tak i na Slovensku kde jsme s choreografií "Power of melody" vybojovali 2. místo.

Obrovský zlom přišel v roce 2012, kdy v Praze vznikala nová taneční skupina a dostal jsem nabídku zde působit již od jejího vzniku. První rok jsme se přechodně jmenovali "Soul Classic", ale od další sezóny se název skupiny změnil na Xstyle Europe. V momentální době nejsem aktivním členem této skupiny. Avšak máme za sebou řadu soutěží, vystoupení, battlů a dalších jak veřejných, tak také soukromých akcí.  Však pro mě jeden z nejosudovějších okamžiků přišel v roce 2014. Tehdy jsem se rozhodl o založení své vlastní taneční skupiny. Chtěl jsem co nejlépe předávat svoje zkušenosti, znalosti a poznatky dále svým studentům, chtěl jsem je vést tou nejlepší cestou, kterou dokáži a nemít obavy, že mi je pak někdo "odebere" a já budu muset opět začínat jinde od začátku. Věděl jsem, že to bude pro mě obrovský krok, spousta práce a dřiny, ale nesetkal jsem s ničím, co by za něco stálo a bylo to úplně jednoduché. V nynější době jsem neskutečně šťastný, že jsem se nevzdal a šel si za dalším ze svých snů. Vidět své studenty ať už na divadelním jevišti, nebo taneční stagi na soutěži a vnímat jejich růst a pokrok..to mi dává motivaci hnát tuto skupinu stále víc a víc dopředu. 

V nynější době se věnuji naplno své taneční skupině Soul United a vedu jiné lekce. Mimo těchto lekcí se věnuji dalším tanečním aktivitám a jsem zván na různé taneční soutředění, jednorázové workshopy (soukromé i veřejné), vystoupení, či komerční akce. 

Zajímá-li Vás možnost uskutečnění vystoupení, programu, či workshopu pro Vás/Vaši skupinu, neváhejte mne kontaktovat ZDE.

Novější tvorbu (ať mou osobní, nebo skupiny) můžete sledovat na našich sociálních sítích. Doporučuji facebook, či instagram